Достапни линкови

Лига на шампиони резултати


Вечерва се одиграа првите осминафинални средби од Лигата на шампионите. Постигнати се следниве резултати:

Баерн Минхен – Спортинг 7:1
Јувентус – Челзи 2:2
Ливерпул – Реал Мадрид 4:0
Панатенаикос – Виљареал 1:2

Во следната фаза се пласираа Баерн Минхен, Челзи, Ливерпул и Виљареал.
XS
SM
MD
LG