Достапни линкови

Нема повлекување на КФОР од Косово поради Авганистан


Американскиот потпретседател Џо Бајден, при посетата на седиштето на НАТО, изјави дека воопшто не се размислува за повлекување на трупите на КФОР од Косово, поради пополнување на бројот на НАТО и американските сили во Авганистан. Бајден рече дека ,,нема тргување со она што е цел на Косово“ и тоа што ,,нужно мора да се стори во Авганистан.“
XS
SM
MD
LG