Достапни линкови

Регионалните лидери во Иран на економски состанок


Претседателите на Авганистан, Пакистан и на Турција пристигнуваат во Иран каде ќе учествуваат на самитот на Организацијата за економска соработка, а воедно ќе остварат средба и со иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад. Пакистан и Авганистан бараат од Иран да им пружи помош на Соединетите Држави и на останатите светски сили за стабилизирање на насилствата во Авганистан.
XS
SM
MD
LG