Достапни линкови

25 загинати во експлозија во БагдадНајмалку 25 луѓе загинале, а 28 биле повредени во напад на бомбаш самоубиец на еден пазар во Багдад. Ирачките безбедносни служби соопштија дека меѓу жртвите бил и еден локален армиски командант.
XS
SM
MD
LG