Достапни линкови

Кина - САД - поморски тензии


Кина соопшти дека американскиот воен брод кој бил инволвиран во конфронтација со нејзини бродови кај островот Хаинан, ги нарушил меѓународните и кинеските прописи. Вашингтон пак објави дека кинески бродови го опколиле американскиот и му се заканувале во меѓународни води.
XS
SM
MD
LG