Достапни линкови

Хрватско - Словенечки преговори во БриселЕвро – комесарот за проширување Оли Рен, најави дека денеска во Брисел ќе се состанат шефовите на дипломатиите на Хрватска и на Словенија во обид да го надминат меѓусебниот спор околу границата, со посредство на Европската Унија. На словенечката и на хрватската страна треба да им помогнат посредниците Марти Ахтисари и францускиот експерт по меѓународно право Роберт Бадинтер.
XS
SM
MD
LG