Достапни линкови

Чешкиот премиер Тополанек во посета на Македонија


Од денеска во Скопје престојува чешкиот премиер и претседател на Европскиот Совет Мирек Тополанек. За време на неговата дводневна посета во земјава тој ќе се сретне со претседателот Бранко Црвенковски и со премиерот Никола Груевски. Како што е најавено, приближувањето на Македонија кон Европската Унија и визната либерализација ќе бидат темите за кои ќе се разговара на овие средби.
XS
SM
MD
LG