Достапни линкови

Гордон Браун во посета на Северна Ирска по нападот на британската база


Британскиот премиер Гордон Браун денеска е во посета на Северна Ирска, по вооружениот напад на британската воена база во кој загинаа двајца војници. Браун го поздрави единството на лидерите на Северна Ирска и порача дека мировниот процес во регионот и покрај нападот не може да биде стопиран.
XS
SM
MD
LG