Достапни линкови

Израел ја затвори границата со Западниот Брег


Израелската војска на три дена ги затвори границите со Западниот Брег и им забрани на палестинците да влегуваат во Израел за време на еврејскиот празник Пурим. Во соопштението е наведено дека ќе бидат правени исклучоци за палестинците на кои им е потребна итна медицинска помош.
XS
SM
MD
LG