Достапни линкови

Албанија со апликација за ЕУ кандидатура до крај на Јуни


Албанија има намера да поднесе кандидатура за членство во Европската Унија до крајот на јуни пред одржувањето на парламентарните избори во земјата на 28 јуни, изјави вчера албанскиот премиер Сали Бериша. Според Бериша. Албанија добила зелено светло од чешкото претседателство за поднесување кандидатура во тој период, иако датумот се уште не е прецизиран.
XS
SM
MD
LG