Достапни линкови

Се урна авион во Уганда


Цивилната авијација на Уганда соопшти дека авион во пламен се урнал во езерото Викторија само што полетал од меѓународниот аеродром Ентебе во близина на главниот град Кампала. При тоа загинале 10 лица, меѓу кои тројца армиски офицери од Бурунди. Авионот летал за Могадишу – Сомалија и носел дел од мировните сили на Африканската Унија.
XS
SM
MD
LG