Достапни линкови

Министерот за одбрана Коњановски престојува во БиХ


Делегација на Министерството за одбрана на Република Македонија предводена од министерот Зоран Коњановски денеска ќе престојува во еднодневна посета на Сараево, на покана од министерот за одбрана на Босна и Херцеговина Селмо Цикотиќ. Коњановски во кампот Бутмир ќе го посети македонскиот медицински тим во мисијата АЛТЕА, по што ќе положи цвеќе на споменикот на загинатите мировници во хеликоптерската несреќа од минатата година.
XS
SM
MD
LG