Достапни линкови

Шверц на оружје и муниција на албанско-косовската граница


Шест лица се уапсени синоќа на албанско - косовската граница поради обид за шверц на муниција и оружје. Еден албански државјанин и петмина од Косово се обиделе да прошверцуваат 4.100 куршуми со калибар 7,62 милиметри, а во полициската акција се запленети и 75.000 евра.
XS
SM
MD
LG