Достапни линкови

Зголемени тензии на Корејскиот полуостров


Северна Кореја ги подготвува своите оружени сили откако Јужнокорејски и Американски војници почнаа воени вежби во регионот. Севернокорејските власти најавија тест - лансирање на ракета со голем дострел.
XS
SM
MD
LG