Достапни линкови

Најголем пад на светската економија по Втората светска војна


Светската банка предвидува дека економијата годинава ќе доживее најголеми удари по Втората светска војна. Од институцијата предупредуваат дека земјите во развој ќе се соочат со загуби во висина од 700 милјарди долари.
XS
SM
MD
LG