Достапни линкови

Качински верува дека САД ќе градат ракетен штит во Полска


Полскиот претседател Лех Качински изјви дека верува оти Соединетите Држави се посветени на договорот за изградба на дел од антиракетениот штит во Полска. Во интервју за една полска телевизија, Качински изјави запирањето на реализацијата на проектот поради подобрување на односите на САД со Русија, би бил непријателски гест кон Полска.
XS
SM
MD
LG