Достапни линкови

Иран тестирал ракета со дострел од 110 километри


Иран денеска соопшти дека успешно тестирал нова ракета со дострел од 110 километри. Во информацијата која ја пренесува иранската новинска агенција Фарс, не е наведено кога било извршено тестирањето. До оваа најнова вест доаѓа, само неколку дена откако командантот на иранската армија изјави дека иранските ракети можат да досегнат до израелските нуклеарни постројки.
XS
SM
MD
LG