Достапни линкови

Браун – Мировниот процес во Северна Ирска не е загрозен


Британскиот премиер Гордон Браун изјави дека вооружениот напад врз британската воена база, северозападно од Белфаст, нема да го загрози мировниот процес во Северна Ирска. Браун го осуди нападот оценувајќи го како ,,кукавички„. Синоќа непознати лица отвориле оган во британската база во Северна Ирска, при што двајца војници загинаа, а четворица се повредени.
XS
SM
MD
LG