Достапни линкови

Иран сака да соработува за Авганистан


Иран соопшти дека би ја разгледала американската покана за учество на средба посветена на Авганистан. Ако Америка и Европските земји не поканат, ние ке ја разгледаме со пристап дека сме готови да помогнеме во Авганистан, изјави владиниот портпарол Голомхосеин Елхан. Конференција за Авганистан би требало да се одржи на 31 Март.
XS
SM
MD
LG