Достапни линкови

Хилари Клинтон во посета на Турција


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон пристигна во Анкара во цел да ги обнови односите со НАТО партнерот Турција кои беа нарушени околу американската инвазија на Ирак. Клинтон во Ирак пристигна од Женева каде што се состана со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. По на нивната прва средба тие изразија надеж во нова ера во американско – руските односи.
XS
SM
MD
LG