Достапни линкови

Кина ке соработува со САД во борбата против рецесијата


Кина соопшти дека е подготвена да соработува со Соединетите Држави со цел да се спаси глобалната економија. Според изјавата на кинескиот министер за надворешни работи во Пекинг, Јанг Џиечи две земји имаат многу заеднички интереси. Тој рече дека Кина ке има водечка улога во состанокот на Г 20 во Лондон на 2 Април кој ке биде фокусиран врз светската рецесија.
XS
SM
MD
LG