Достапни линкови

Европската банка ги намали каматните стапки


Европската централна банка денеска ја намали каматната стапка за половина процент и сега таа изнесува еден запирка пет насто. Во исто време, Банката на Англија ја спушти каматната стапка на само половина процент. До ова доаѓа како одговор на се полошите економски вести во Европската Унија. За економистите ваквите потези беа очекувани.
XS
SM
MD
LG