Достапни линкови

Москва внимателен оптимист пред средбата Клинтон - Лавров


Намерата на администрацијата на Барак Обама за поблиска соработка со Русија нема да ја попречи американската подршка за Европа. Ова денеска пред персоналот на Европскиот парламент во Брисел го изјави американскиот државен секретар Хилари Клинтон која во теков на денот треба да се состане во Женева со рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Целта на Клинтон е да најде заедничка основа за решавање на разликите со Москва. Руското министерство за надворешни работи соопшти дека е внимателен оптимист пред денешната средба Клинтон – Лавров.
XS
SM
MD
LG