Достапни линкови

По американските, голем пад и на азиските берзи


Азиските берзи и денеска забележаа голем пад на вердноста на акциите. Вчера американските берзи паднаа на најниско ниво во изминативе дванаесет години поради растечката загриженост од лошата состојба во која се наоѓа банкарскиот систем и поради можниот банкрот на автомобилскиот гигант Џенерал Моторс. Акциите на Ситигруп, и покрај големата финасиска поддршка од американската влада, паднаа на под еден долар.
XS
SM
MD
LG