Достапни линкови

Нема договор меѓу Србија и ЕУ за испорачување на Горан Хаџиќ


Претседателот на Србија Борс Тадиќ изјави дека нема спогодба со ЕУ за испорачување на Горан Хаџиќ, обвинет за воени злосторства. Како што пренесоа одредени српски медиуми, овој договор би бил услов за деблокирање на спогодбата за стабилизација и асоцијација. Српскиот претседател ја окарактеризира оваа информација како ноторна невистина.
XS
SM
MD
LG