Достапни линкови

Средба на шефовите на дипломатиите на САД и Русија


Стабилноста во Авганистан, руската соработка со Иран и контрола на производството и дистрибуцијата на оружје се теми на кои ќе дискутираат државниот секретар на САД Хилари Клинтон и рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров. Тие ќе се сретнат денеска во Женева, еден ден по одлуката на НАТО за обновување на комуникацијата со Руските власти.
XS
SM
MD
LG