Достапни линкови

Медведев бара истрага за нерегуларностите на изборите


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска побара истрага во врска со наводите за нерегуларнсоти на минатонеделните локални избори во таа земја. Руската владеачка партија на изборите ја зацврсна својата позиција, но опозициските партии изразија незадоволство поради изборни измами.
XS
SM
MD
LG