Достапни линкови

Украина во целост ја ислпатила сметката за гас


Украинската енергетска компанија Нафтогас соопшти дека во целост му ја исплатила испораката на гасот на рускиот гигант Гаспром за февруари, пред утврдениот краен рок.Преходно рускиот премиер Владимир Путин предупреди дека Русија повторно ке ја прекине испораката на гасот кон Украина доколу таа земја до 7 ми март не ја плати својата сметка на руската енергетска компанија Газпром.
XS
SM
MD
LG