Достапни линкови

Русија повторно се заканува со прекин на испораката на гасот


Рускиот премиер Владимир Путин предупреди дека Русија повторно ке ја прекине испораката на гасот кон Украина доколу таа земја до сабота оваа недела не ја плати својата сметка на руската енергетска компанија Газпром. Газпром претходно изрази загриженост дека акцијата на украинската служба за безбедност во седиштето на компанијата Нафтогас може да ја искомплицира можнсота Украинската компанија да плати 400 тини милиони долари до 7 ми март.
XS
SM
MD
LG