Достапни линкови

Со булдожер врз полициско возило


Еден палестинец кој управувал со булдожер бил убиен денеска во Израел откако претходно тој удрил во празен автобус и во полициско возило. Возачот на булдожерот по ова бил застрелан од еден од полицајците додека двајца други полицајци биле ранети кога булдожерот удрил во нивното возило. Полицијата го опиша инцидентот како терористички напад.
XS
SM
MD
LG