Достапни линкови

Бомба во Ингушетија - 6 загинати полицајци


Шест полицајци загинале, а двајца биле ранети во денешната експлозија на бомба во Ингушетија јавија агенциите. Мегу убиените се и официјален претставник на министерството за внатрешни работи на Ингушетија и заменик шефот на криминалистичката полиција. Експлозијата одекнала во близина на градот Назран.
XS
SM
MD
LG