Достапни линкови

Инцидент во Ирак - 10 тина загинати


При екплозија на автомобил бомба на пазар во Хилала во Ирак загинале 10 лица, а биле ранети неколку десетици. Никој засега не ја превзеде одговорноста за инцидентот што се случил во реон што бил мирен со месеци наназад.
XS
SM
MD
LG