Достапни линкови

НАТО и Русија обнова на односите по интервенцијата во Грузија


Министрите за надворешни работи на НАТО на средбата во Брисел се очекува да разговараат за односите со Русија и ситуацијата во Авганистан. Се очекува да стане збор за тоа дали обноват високите контакти со Русија по воената интервенција во Грузија минатиот август. Американскиот државен секретар Хилари Клинтон се очекува да брифира за прогресот на новата стратегијата на американската администрација во авганистанско – пакистанскиот регион и како таа ќе се рефлектира врз НАТО.
XS
SM
MD
LG