Достапни линкови

Убиени милитанти на Исламки Џихад


Исламски Џихад соопшти дека двајца нивни милитанти се убиени во израелските воздушни напади во Газа. Израелската армија не го коменираше нападот во близина на границата меѓу Израел и Газа. Милитантите повремено превземаат спорадични напади кои се следени со израелски воздушен одговор.
XS
SM
MD
LG