Достапни линкови

Осум загинати на пазар во Багдад


Ирачката полиција соопшти дека автомобил бомба експлодирала на пазар во Багдад при што загинале 8 лица, а биле ранети десетици. Никој засега не ја превзеде одговорноста за инцидентот што се случил во реон што бил мирен со месеци наназад.
XS
SM
MD
LG