Достапни линкови

Хилари Клинтон на разговори во седиштето на НАТО во Брисел


Како билатералните проблеми да не влијаат врз процесот на проширување на НАТО- ова е една од темите на која денеска во Брисел со европски претставници разговара американската државна секретарка Хилари Клинтон. Шефовите на дипломатиите на земјите членки на НАТО се очекува денеска да донесат одлука за повторно воспоставување односи на високо ниво со Москва, изјави висок американски претставник. Односите меѓу Москва и НАТО беа влошени по минатогодишната руска интервенција во Јужна Осетија и Абхазија.
XS
SM
MD
LG