Достапни линкови

Истрага за корупција против поранешниот романски премиер Настасе


Романското собрание ја одобри истрагата за корупција против поранешниот премиер Адријан Настасе, по долгото одолговлекување што доведе до незадоволство во ЕУ. Пратениците со мнозинство од 158 гласа “за” наспроти 128 “против” го одобрија барањето за почнување две одвоени истраги против Настасе, кој беше премиер од 2000 до 2004 година.
XS
SM
MD
LG