Достапни линкови

Браун го повика Иран да ја суспендира нуклеарната програма


Британскиот премиер Гордон Браун во денешното обракање на заедничката седница на двата дома на американскиот конгрес го повика Иран да ја суспендира својата нуклеарна програма Браун изјави дека Содинетите држави и Британија се подготвени да ја свртат светската заедница кон Иран доколку претстне да се закнува врз мирот. Британскиот премиер се осврна и на светската економска криза изјавувајки дека протекционизмот ги прави државите ранливи на кризата.
XS
SM
MD
LG