Достапни линкови

НАТО не подготвува намалување на трупите на Косово


Генералниот секретар на НАТО Јап Де Хоп Схефер соопшти денеска во Брисел дека не се подготвува намалување на трупите на Кфор на Косово.Во соопштението издадено во седиштетот на НАТО се наведува дека таква одлука ке биде донесена само ако атланските сојузници се уверени дека можното намлување на КФОР нема да ја загрози безбедноста на Косово ".
XS
SM
MD
LG