Достапни линкови

Приведен Жељко Ивановиќ, осомничен за геноцид


Агенцијата за истрага и заштита на Босна и Херцеговина денеска на подрачјето на Пула го привела Жељко Ивановиќ осомничен за геноцид на подрачјето на Сребреница во јули 1995та година. По Ивановиќ врз основа на распишана потерница се трагаше три години.
XS
SM
MD
LG