Достапни линкови

Експлозии пред американска база во Авганистан


Американски официјални претставници соопштија дека во две екпсплозии пред главната американска база во Авганистан денеска биле повредени неколку лица. Една од експлозиите пред базата во Баграм била предизвикана од автомобил бомба, а другата од самоубиствен напад. Ниту еден америкнаски војник не настардал но повредени се тројца вработени во базата во Кабул.
XS
SM
MD
LG