Достапни линкови

Опел затвора три ипол илјади работни местаГерманскиот производител на автомобили Опел ќе мора да затвори најмалку 3500 работни места за да ја преброди тешката економска криза, објави американскиот концерн Џенерал Моторс на кој му припага Опел. Џенерал Моторс пред неколку денови објави дека загубите за 2008 се зголемиле на 31 милијарди долари.


XS
SM
MD
LG