Достапни линкови

Обама како Буш, вели иранскиот лидер Хамнеи


Иранскиот врховен лидер ајатолахот Али Хамнеи изјави дека американскиот претседател Барак Обама, што се однесува до Израел, продолжува на истиот погрешен пат како и неговиот претходник Џорџ Буш. Хамнеи, на меѓународната конференција посветена на Појасот Газа што се одржува во Техеран, оцени дека Израел претставува рак рана на Блискиот исток и оти единствен пат за спасување на Палестина е отпорот.
XS
SM
MD
LG