Достапни линкови

Потпретседателот на САД Бајден во идната недела во Брисел


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден планира да го посети седиштето на НАТО во Брисел во идната недела. Главна тема на разговорите, како што објави Белата куќа, ќе биде идниот сојузнички ангажман во Авганистан и Пакистан. Предвидено е Бајден во Брисел да има средби и со претставници на Европската унија.

XS
SM
MD
LG