Достапни линкови

Бајден следната недела ќе го посети НАТО


Американскиот потпретседател Џозеф Бајден планира да ги посети штабовите на НАТО следната недела. Белата куќа соопшти дека Бајден ќе патува во Брисел на средба со Северноатлантскиот Совет кој го сочинуваат 26-те земји членки на НАТО. Според најавите Бајден ќе разговара и со американските сојузници околу ситуацијата во Авганистан и Пакистан, по што ќе поднесе извештај кај претседателот Обама.
XS
SM
MD
LG