Достапни линкови

Нападнат Крикет тимот на Шри Ланка во Пакистан


Во напад на 10 тина вооружени и маскирани лица врз автобус на крикет тимот на Шри Ланка кој ги превезувал играчите на стадионот во Лахоре на истокот на Пакистан, загинаа 8 лица од кои 6 полицајци и два цивила. На стадиот требаше да се одржи мечот на двата национални тима. Официјални лица не сакаа да шпекулираат за мотивите на нападот кој пак е осуден од претседателите на Шри Ланка и Пакистан.
XS
SM
MD
LG