Достапни линкови

Ситуацијата во Босна не е добра


Американскиот помошник државен секретар Стујарт Џонс денеска ги продолжува разговорите со партиските лидери во Босна и Херцеговина. Џонс изјави дека ситуацијата во Босна не е добра и оти го загрижува реториката на оделни политичари. Тој ја пренесе пораката од Претседателот Барак Обама дека Соединетите Држави ќе го продолжат ангажманот во Босна и Херцеговина.
XS
SM
MD
LG