Достапни линкови

Британскиот премиер Гордон Браун на средба со Барак Обама


Британскиот премиер Гордон Браун денеска во Вашингтон ќе се сретне со американскиот претседател Барак Обама. На средбата ќе се разговара за актуелната економска криза и прашањата што ќе бидат разгледувани на Самитот на Г- 20 во Лондон, што ќе се одржи на 2 април.
XS
SM
MD
LG