Достапни линкови

Медведев ја завршува дводневната посета на Шпанија


Рускиот претседател Дмитриј Медведев ја завршува дводневната посета на Шпанија. Тој денеска ќe оствари втора средба со шпанскиот премиер Хозе Луис Запатеро. Тема на разговорите се односите на Русија со ЕУ и НАТО, како и економската криза и билатерални прашања.
XS
SM
MD
LG