Достапни линкови

ЦИА уништувала ленти од испрашувања на осомничени за тероризам


Администрацијата на американскиот претседател Барак Обама соопшти дека ЦИА уништила 92 видео ленти од испрашувањата на осомничени за тероризам, многу повеќе отколку што претходно беше признато. Прессекретарот на Белата Куќа Роберт Гибс изјави дека Обама е посветен на ставање крај на тортурата, но и на заштитата на американските граѓани.
XS
SM
MD
LG